#ЗнайСвоїПрава #ЗнайСвоїОбовязки
Європейський промисловий банк долучився до всеукраїнської інформаційної кампанії з захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права», яку проводить Національний банк України у партнерстві з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини
У рамках цієї кампанії ви дізнаєтесь які ви маєте права як споживачі фінпослуг та куди звертатись у випадку їх порушення.
Кредитний онлайн-договір = паперовому!
Такий кредитний договір підписується одноразовим паролем, який згідно із Законом України “Про електронні довірчі послуги” має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис чи кваліфікований електронний підпис.
Не нехтуй своїми зобов’язаннями за кредитом, якщо він укладений в онлайн-форматі.
Під час укладання договору на вебсайті людина ставить “галочку” навпроти рядка “підтверджую згоду на обробку своїх персональних даних, зокрема їх передавання до бюро кредитних історій”.
Тому інформація про тебе і про твій кредит також доступна бюро кредитних історій.
Невиконання умов кредитного онлайн-договору може негативно вплинути на твою кредитну історію та ускладнити отримання нового кредиту.
Якщо ти не будеш виконувати свої зобов’язання, фінансова установа може передати інформацію про тебе до колекторської компанії. У такому разі тобі можуть телефонувати та писати представники колекторської служби з вимогою повернути борг.
Твій порадник!
● Уважно читай договір з фінустановою, навіть, якщо укладаєш його онлайн. Звертай увагу на відсоткову ставку, комісії, додаткові платежі та штрафи в разі прострочення.
● Пам’ятай, якщо береш кредит більший за мінімальну зарплату й строком на понад місяць, то фінустанова повинна надати не тільки договір, але й паспорт споживчого кредиту.
● Виконуй зобов’язання за кредитним онлайн-договором.
Якщо фінансова установа порушила твої права, звертайся до Національного банку України.
Як можна звернутися до Національного банку України:
● написати до чат-боту “НБУ Контактний центр” в месенджерах (вайбері або телеграмі);
● зателефонувати до контакт-центру – 0 800 505 240;
● заповнити онлайн-форму для звернень на сайті НБУ за посиланням http://surl.li/msgv.
Більше інформації читай на #ЗнайСвоїПрава